KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava



 

Share | 
 

 abandoned meadow

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
AvtorSporočilo

Gost
Gost


abandoned meadow _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: abandoned meadow   abandoned meadow EmptyNed Avg 07, 2011 5:48 pm

for: Delilah
comment: pamparam, here we go! (:
---

Sam sicer ni bil kaj dosti ljubitelj dolgih sprehodov, ki so se vlekli v nedogled in na katerih se je človek poglabljal nekam v svoje misli ter na tihem razčiščeval svoje probleme. Ne, Jaan je bil od nekdaj mnenja, da se račune pač polaga naglas in iz oči v oči, premljevanje v samem sebi pa se mu je zdelo nekako brez pomena, kajti tako še nikoli ni ničesar rešil. Kaj je torej počel povsem sam sredi pustega nizozemskega podeželja, ki se bo kmalu počasi začelo odevati z jesenskimi barvami in strmel v konice svojih črnih čevljev, ko se je odpravil po eni od stezic polnih resja, visokih travnatih bilk in nizkega grmičevja? Zagotovo ni imel nobenih problemov, saj je bilo njegovo življenje tako jasno in preprosto kakor nebeško modro nebo brez enega samega puhastega oblačka, če seveda spusti nekaj podrobnosti. Sanjarjenje pomaga duši, še posebej njegovi, ki je absolutno opustošena kakršne koli sreče, po drugi strani pa res ni bil tako zelo nesrečen in tako se dela začarani krog. Mogoče se je dejansko res vživel v vlogo tega zabavnega, preprostega človeka, ko je bil vse prej kot to. Bil je brez staršev in seveda bi jih nekoč rad spoznal, ampak vedno je bilo lažje če se je tega občutka samote rešil. Grozljivo. Bolj ko se je poglobil v to temo, vedno bolj šokiran je postajal. Nikoli ni imel staršev, le tono nebioloških sester s katerimi je kakšno noč preživel. To se zagotovo ne sliši preveč dobro. Še en razlog zakaj zanj sprehodi in sproščujoč stik z naravo ni dobra odločitev. Skoraj je zagazil v eno od manjših lukenj, ki je najbrž last kakšnega krta, ki se potepa tu okoli. Zmajal je z glavo in pogled usmeril v nebo, če že njegovo življenje ni sinje modro in brez oblačka lahko vsaj gleda kako bi bilo. Prišel je do velikega travnika, ki se je razprostiral vse do manjšega gozda. Trava je bila pokošena in bilo je očitno, da je last šole, saj je bilo vse urejeno. Ozrl se je po zelenici in v vsem tistem zelenem sijaju je zagledal telo. Izbuljil je oči potem pa se postavi približal. Ležala je blizu drevesnih krošenj, ampak se očitno nastavljala soncu. A vendar, ko je dvakrat pogledal, se ta oseba, sodeč po laseh ženska, ni zdela preveč prisebna. Njena majčka ji je zlezla do prsi in najprej ga je to zelo zbegalo in na obraz prineslo nasmešek, potem pa je zagledal manjše modrice po njenem ravnem in porjavelem trebuhu in takoj je pomislil, da jo je kdo pustil tu. Ležala je v travi, njena glava je bila omotično umaknjena v drugo stran in Jaan se je ustrašil. Z hitrim korakom je prišel bližje in z roko prijel njeno glavo in ji prilepil manjšo klofuto in jo poskušal zbuditi. Ošinil je njen trebuh in imel je prav, bile so modrice in manjše ranice. Ampak namesto, da bi dobil prikupen in hvaležni pogled od lepotice pred njim je dobil zgubano čelo in ogorčene oči. Roke je umaknil k sebi in se olajšano sedel. Roke je uprl nazaj, »oh, še dobro, da si v redu, ko sem zagledal tiste modrice po trebuhu sem mislil, da te je kdo pustil tukaj. Jaz sem Jaan, mimogrede,« namenil ji je nasmešek in opazoval njene roke, ko si je popravljala majico, da bi prekrila golo kožo, nato pa porinil roko proti njej, pripravljen na prijateljski stisk. Za razliko od njega ki je imel na obrazu precej prijazen izraz, poleg vsega pa popolnoma olajšan, njej njegova družba ni ravno prijala, ampak pomirjalo ga je dejstvo, da je z njo vse v redu in bila je še prekleto lepa. Smešno, večina teh študentk je potencialnih manekenk, no v vsakem primeru so vse popolnoma urejene, torej če ga zavrne ena se ga zgleda res drži rek; še vedno je veliko rib v morju.
Nazaj na vrh Go down

Gost
Gost


abandoned meadow _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: abandoned meadow   abandoned meadow EmptyTor Avg 09, 2011 8:59 pm

    tagged; jaan !
    comment; here i am. :3 & sorry i kept you waiting. >.<


    Bil je oktober. Zgodaj zjutraj in sonce je kljub temu tako lepo sijalo in v Delilah prebudilo željo po sprehodu. Tako lepo je bilo stopati po listih, ki so šumeli pod pritiskom čevljev, medtem ko te je grelo sonce in ni bilo slišati drugega, kot občasno petje ptic in šelestenja listja v vetru. Idila. Že navsezgodaj zjutraj so jo prebudili žarki, ki so našli svojo pot skozi sicer skrbno zagrnjene zavese. Šele, ko je odprla okno in se v trikrat preveliki srajci, ki jo je nosila za spanje, nagnila daleč naprej, se je zavedala kako zelo srečna je, da je tukaj. Ta misel ji je v preteklih dneh šla že tolikokrat skozi glavo, a bila je resnična. Nikomur ne bi mogla zares razložiti kakšen občutek svobode in varnsoti jo je prevzemal tako daleč stran od očeta. Nasmehnila se je. Po skodelici vroče kave pa je odšla naravnost ven, čeprav v mislih ni imela točno določenega cilja. Preprosto si je želela malce postopati naokoli, sploh pa zdaj, ko daleč naokoli ni bilo videti žive duše. Do mesta ni bilo daleč, a tistega jutra ji preprosto ni bilo do tega, raje se je odpravila proti šolskemu parku, potem pa še malce naprej do samotne jase. Odkrila jo je že takoj drugi dan, ko je malce raziskovala kampus za svoj nov kotiček, kjer bo lahko razmišljala. In tisti prostor je bil res kot nalašč za to. Veliko drevo, ki je dajalo senco, sicer pa veliko dišečih rož in mehka trava, kjer je bilo tako prijetno poležavati. Opazovala je lahko oblake in njihove mnoge oblike, medtem ko je zraven nje počival fotografski aparat, vedno pripravljen na akcijo. Čez nekaj časa je sonce že močno pripekalo in sama si je, po tem, ko se je prepričala, da je res sama, majčko nekoliko dvignila, legla na hrbet in se prepustila sončnim žarkom, pri tem pa seveda zaprla oči. Sanjarila je, sonček jo je prijetno grel in bila je srečna. Res osvobodujoč občutek. Tako bi morda lahko preživela cel dan, če je ne bi naenkrat pokonci vrgla klofuta. Presenečeno je zamežikala v prečudovite oči, ki so jo zaskrbljeno opazovale, a tudi najlepše oči na svetu mu ne bi mogla pomagati. Bila je prestrašena že zaradi klofute in nekaj skund je potrebovala, da je sploh prišla k sebi. V trenutku je bila majica spet na svojem mestu, neznančevo roko pa je preprosto samo gledala z nagubanim čelom in dvignjenimi obrvmi. Kdo pa si misli, da je? Ob njegovem obrazložilu ga je sprva le začudeno gledala, saj je v vsej svoji dobri volji popolnoma pozabila, da je njeno telo polno modric. In popoln neznanec je tako ugotovil njeno največjo in najtemnejšo skrivnost. V mislih je zaklela in si takoj začela zmišljevati odgovore, pri tem pa se takoj zatekla k stvari, ki jo je ob kočljivih situacijah tolikokrat uporabila - sarkazmu in zadirčnosti. »Jaan, torej... res čudovito te je spoznati, saj ljudje tako ali tako ponavadi prihajajo na take samotne jase, da bi imeli družbo,« je cinično rekla skozi stisnjene ustnice in zavila z očmi. »Sicer pa ne vem od kod prihajaš, a če je pri vas vso to klofutanje kakšen moderen način osvajanja, naj ti namignem, da stvarem pri nas strežemo nekoliko drugače. Tako, da če imaš slučajno še kje skrito vedro z mrzlo vodo, da me boš polil - bom raje preskočila ta del, če nimaš nič proti.« se mu je zaigrano sladko nasmehnila, čeprav je bila v resnici sedaj vse prej kot slabe volje. Še vedno namreč ni vedela kaj mu naj rače glede modric, tako da se je odločila raje delati nevedno. »In bi mi lahko razložil zakaj za vraga bi me nekdo pustil tukaj?« je potem že bolj razdraženo rekla ter si z roko odsotno šla skozi lase, čeprav ji je srce od razburjenja razbijalo kot noro. Neznanec je posegel v njen osebni prostor, bila je prestrašena, jezna in nezaupljiva. Lahko bi rekli, da je naletel nanjo v enem izmed njenih salbših stanj, sploh pa pri tako občutljivi temi. Vsekakor se je pošteno zmotil, če je pričakoval kak prijeten ‘čvek’.
Nazaj na vrh Go down

Gost
Gost


abandoned meadow _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: abandoned meadow   abandoned meadow EmptyPet Avg 12, 2011 8:22 am

tagged: delilah (:
comment: this is pretty much lame and late, oprosti nisem videla prej.
---

Od kar je popolnoma hladnokrvno in zmedeno odkorakal iz stanovanja svoje najboljše prijateljice je preprosto pogrešal njeno družbo, ampak nekako je moral še dodobra razmisliti kako bo stvar izpeljal. In tako, že dober teden teži vsakemu živemu bitju ter pripravlja monologe o svojem patetičnem življenju in jih deli z popolnimi neznanci. Današnje srečanje se je lahko odvilo zgolj le v to monološko stvar in temnolaska pred njim je izgledala kot, da jo za njegovo življenje niti malo ne briga. Sicer se Jaan tega ni zavedal, ampak lahko je bil tako prekleto težek, ko je z poklapanim obrazom govoril o tem, da že celo življenje živi sam in kako je on srečno nesrečen, čeprav bi ga lahko razumeli. Njegova najboljša prijateljica ima tumor na možganih in ne more ji pogledati v obraz kajti ves ta čas mu ni povedala absolutno ničesar, dokler ni sam našel izvida na mizi. Na njeno sarkastično pripombo je le z nasmeškom odreagiral in povesil glavo, potem pa se spet zazrl vanjo. »Oh, daj no, to bi bil ravno najbolj zabaven del!« je kot petletni otrok rekel proti njej in si preprosto moral predstavljati polivanje neznancev z vodo z namenom da jih zbudi iz dremeža. Čeprav je bil še pred dvema minutama pred velikim živčnim zlomom, z prepričanjem da je pred njim nezavestno dekle katera je bila lahko pravkar pretepena in posiljena - izbral je pač najhujši scenarij in preprosto ni mogel verjeti, da bo enkrat lahko igral rešitelja je bil kar nekoliko razočaran, ko se je popolnoma živa in zdrava pobrala. Ampak tudi najhujši osebni ščit ga ni mogel odvrniti in njena pasja karakteristika tudi ne. »Zakaj? Lahko bi bila zadrogirana in po modricah sodeč pretepena,« je resno rekel in se zazrl v njene prodorne oči. Čeprav je bil prepričan, da bo najboljše če ji teži kako zelo je bil prestrašen ko jo je zagledal, je bil prepričan, da ne rabi še nekoga, ki bi ji težil. »Oprosti za tole, ampak sem pred kratkim izvedel, da ima moja prijateljica možganski tumor in od takrat, no imam neko potrebo po varovanju drugih, ker se mi zdi, da sem pri njej padel na izpitu,« je rekel in se šele po končani povedi zavedel, da ima prav. Astrid je popolnoma izpustil z rok, ampak še vedno ni imel moči, da bi jo poklical in začel podpirati svojo prijateljico. Odkimal je z glavo in se nasmehnil sam pri sebi, »ampak, to je le ena od reči v mojem patetičnem življenju,« pogledal je proti sogovornici, katere imena pravzaprav ni poznal zato je nagubal čelo in pogledal okoli nje. »Fotografiraš?« je rekel in se nagnil čez njo ter pograbil črn fotoaparat in na pasku prebral njeno polno ime. Delilah Jade Williams. »Si vedela, da je tvoje ime iz Bibilje?« je vprašal potem pa pokazal na majhen listič, prilepljen na pasku. Ni bil neki verski fanatik, ampak zagotovo je nekaj vedel o tej zgodbi, namreč v domu so velikokrat pripovedovali zgodbe iz Bibilije. »Delilah je bila iskana iz strani Filistejcev, ker je morala ugotoviti skrivnost Samsonove moči in v zameno so ji dali 1100 srebrnikov. Tako je trikrat vprašala po skrivnosti njegove moči in vsakič ji je odgovoril napačno, ampak na koncu so mu Filistejci pobrali oči iz njegovih jamic in ga pustili gnit v ječi. Grozna zgodba,« je na kratko obrazložil in se nasmehnil. Ni razumel te njene nedostopnosti. Bila je tako razburjena in pasja, če bi imel koga drugega bi zagotovo odkorakal proč. Ampak zdaj je bil tu in težil ženski poimenovani po liku iz Biblije in zrl v tiste modre oči, ki so ga streljale z pogledom.
Nazaj na vrh Go down

Gost
Gost


abandoned meadow _
ObjavljaNaslov sporočila: abandoned meadow   abandoned meadow EmptyČet Avg 18, 2011 8:49 pm

    tagged: jaan ! smitten



    Neznančeva pojava jo je dokaj presenetila in po resnici povedano sploh ni vedela kaj si naj misli o njem. Ni bilo videti, da bi jo njeno obnašanje kakorkoli pretreslo, pravzaprav se je obnašal, kot da se ni zgodilo nič kaj posebnega. Zavila je z očmi ob njegovi naslednji pripombi, a po resnici povedano bi se sama veliko raje zasmejala. Navsezadnje je dobila v glavo dokaj smešno sliko. Seveda pa je bila pred njo še vedno dilema - le kaj za vraga naj mu reče? Vsekakor ni mislila popolnemu neznancu razlagati kako jo oče pretepa ali kaj podobnega. »Jah, no... torej nisem. Sploh pa me nihče ni pretepel. Te modrice, mislim, jaz...« je nekako nerodno zjecljala. »Padla sem,« je nato hitro rekla ter si dala opravka s svojimi lasmi, da bi prekrila zadrego. »Ti pa očitno bereš preveč kriminalk,« je nato za piko na i še dodala, čeprav Jaan ni bil ravno daleč od resnice. Pretepena je namreč bila, čeprav pa nobena od teh modric ni bila ravno sveža. Konec koncev je bila sedaj v Amsterdamu že nekaj dni in do sem na srečo očetova pest ni segla. »Sploh pa nič od tega ne bi bila tvoja stvar,« Zavedala se je, da je najbrž sedaj zvenela kot največja prasica na svetu, a jo je precej prestrašil, ko je skorajda ugotovil njeno največjo in zanjo najbolj sramotno skrivnost. Tako se je zanalaš obrnila proč od njega, v smislu, da se z njim preprosto več ne misli ukvarjati. Seveda pa ji je bilo žal že pri njegovih naslednjih besedah in počasi in nekoliko v zadregi se je znova obrnila proti njemu. »Jaz... oprosti, nisem vedela,« je tiho rekla in pri tem v opravičilo še rahlo stisnila njegovo dlan. V nasprotnem primeru se namreč gotovo ne bi obnašala tako pasje. »Ampak saj veš, da tako ali tako ne bi mogel nič storiti, ne? Mislim, saj vem da ni moja stvar, a kljub temu... zaradi nečesa takega se res ne moreš kriviti,« mu je odločno rekla in ga za trenutek pogledala v njegove lepe oči. »In ja, oprosti tudi za moje obnašanje prej... force of habit.« je skomignila z rameni. Vedela je namreč, da ni želel nič slabega in nekaj se je v njej premaknilo, ko je slišala za njegovo najboljšo prijateljico. Sama pa je bila do njega povsem hladna ter sebično in samopomilovalno mislila, da imajo vsi drugi veliko lepše življenje od njenega. V resnici se je kdo boril še s čem hujšim. »Ja, obožujem fotografijo. Pravzaprav so vsi, ki jih malce boljše poznam tega kar hitro naveličani, ko jim vsako sekundo tiščim objektiv pred obraz,« je sedaj z nasmeškom na ustnicah še dodala. »Tudi ti lahko to pričakuješ, če boš dovolj dolgo okoli mene - samo opozorilo,« je še dodala, čeprav je v to res dvomila. Prav gotovo ga je s svojim obnašanjem že nekoliko ohladila. »In vem, tole zgodbo pa sem tudi slišala že najmanj milijon krat, ker mi jo očitno prav z veseljem povse vsak, ki ima minuto časa,« je nekoliko naveličano zavzdihnila. »Nimam pojma zakaj sta se starša tako odločila in lahko si brez skrbi, da ti zaradi mene verjetno nihče ne bo izkopal oči,« mu je nato spet z nasmeškom zagotovila. »Po pravici povedano mi je ime všeč, čeprav se naveličaš vseh teh primerjav. Pa tvoje ime? Veš kakšen pomen ima tudi to?« ga je nato radovedno vprašala in ga sama pri sebi ponovila v mislih. »Sicer pa... no, tako ali tako sedaj tukaj nimava kaj pametnejšega za početi, torej se ne bi branila, če bi lahko izvedela kaj več o tvojem življenju. In verjemi, da me nič kaj ne bo presenetilo...« je tiho rekla ob misli na svojega. Potem se je spomnila, da se mu je za modrice že zlagala in za trenutek jo je zapekla vest, čeprav je ta občutek hitro pregnala. Res ni imelo smisla, da bi s tem obremenjevala skorajda neznanca, poleg tega pa ji še na misel ni prišlo, da bi mu to zares zaupala.

Nazaj na vrh Go down

Sponsored content



abandoned meadow _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: abandoned meadow   abandoned meadow Empty

Nazaj na vrh Go down
 

abandoned meadow

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: , defying gravity archive :: year two: amsterdam-
Pojdi na: