KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava



 

Share | 
 

 rpg prispevki

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 

kakšni naj bodo rpg prispevki na forumu?
rapid fire (brez omejitev)
rpg prispevki Vote_lcap58%rpg prispevki Vote_rcap
 58% [ 7 ]
krajši prispevki (najmanj 350/400 besed)
rpg prispevki Vote_lcap17%rpg prispevki Vote_rcap
 17% [ 2 ]
'normalni' prispevki (okrog 500 besed)
rpg prispevki Vote_lcap25%rpg prispevki Vote_rcap
 25% [ 3 ]
Skupaj glasov : 12
 

AvtorSporočilo
yazmin rivero
yazmin rivero


Female Sagittarius Rooster
število prispevkov : 639
cash : 1325
street reputation : 404
tvoja starost : 30
starost lika : 29
group : the corporation.
kraj rojstva : havana, cuba.

rpg prispevki _
ObjavljaNaslov sporočila: rpg prispevki   rpg prispevki EmptyPet Jul 19, 2013 6:47 pm

načeloma samo dokaj preprosto vprašanje; cenili bi, če svojo izbiro tudi nekoliko pokomentirate, vaše odločitve pa bodo najbrž vplivale tudi na celostno podobo pisanja po ponovnem odprtju foruma. (:
Nazaj na vrh Go down

sandra


Female Leo Rooster
število prispevkov : 812
cash : 1501
street reputation : 288
tvoja starost : 30
starost lika : 35
group : italian mob
kraj rojstva : new york, usa

rpg prispevki _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: rpg prispevki   rpg prispevki EmptyPet Jul 19, 2013 8:38 pm

    glasovala sicer nisem, bom pa vseeno povedala mnenje, if that's okay.

    torej, jaz sem načeloma 99% za rapid fire varianto. če pa že rapid fire verzija foruma ni možna, potem pa vsaj, da se nam da možnost, da pišemo tako dolge prispevke kot nam ustreza. zakaj? okaj. jst sama sem v zadnjem času zmanjšala število besed v mojih prispevkih z običajnih 700+ na cca. 500 besed. razlog za to je predvsem, ker pri tem prihranim čas in dolgotrajno razbijanje glave, kaj naj v post sploh zapišem.

    niso problem samo začetki, kjer, brez zamere, potem večina napiše 500 besed samo o tem kako se je lik stuširal, kakšne kosmiče je jedu za zajtrk in kako so se sončni žarki tihotapili čez zavese in ga zbudili. sem bila tudi sama tam. pišeš nekaj brezveze, da bi zapolnil tisto običajno normo in za moje pojme je to čisto odvečen balast in nepomembne informacije v rpg prispevku. mi ni do tega, da bi se ukvarjala s polnozrnatimi kosmiči in dilemo med temi pa čokoladnimi. raje imam, da je post dolg 400 besed pa je tam konkretno zajeto razmišljanje lika in dialog. zadnje čase me kar vse mine, ko dobim za odgovor 700+ dolg post in se čutim dolžno, da sledim sopiscu. ker nenazadnje smo do sem prišli ane? da se prilagodiš sopiscu in če ti bo on pisal mega dolge poste, jih boš še ti, da ne boš izpadel bedasto. no, to je zame pač nesmiselno in sem to nehala počet in se obenem 'opravičevat, ker je tako kratko'. 500 besed je veliko.

    zdi se mi tudi, da se skozi rapid fire oz. ne, krajše poste, lik bolje razvije. preprosto zato ker pogovor teče hitreje in bolj tekoče. za en post porabiš cca 10 minut, sicer pa se lahko tudi do eno uro ukvarjaš z razbijanjem glave kaj the fuck boš napisu, da boš dosegu tisto bedasto mejo sopiščevega word counta. ker pogovori tečejo hitreje, se zaključijo hitreje, hitreje prideš od točke A do točke B v povezavi, vse se bolj lahko razvije. sama vem iz izkušenj, da sem imela milijon dobrih povezav, ki so doživele post ali dva in propadle zaradi sopiščeve neaktivnosti. ali pa še huje - ko se ti en pogovor vleče milijon let ala tri mesece in garantirano so tam posti dolgi 700+ besed in nalagajo o vremenu. pač tako je, sem smo prišli.

    lahko da me samo daje nostalgija s prvega oxforda, ko se je na samem začetku pisalo po par vrstic in kasneje po 300 besed. a so bili pogovori zaradi tega manj kvalitetni? meni se ne zdi. vsi smo bili enakovredni - novi in stari pisci, ni bilo pritiska za word count in večina mojih povezav je bila speljana do konca ali pa vsaj do sredine. v enem večeru si lahko spravil skozi cel rpg pogovor (imamo take primere tudi zdaj seveda, meni in sari ali pa rosemary in sari je že uspelo spravit cel pogovor skozi v enem večeru, word count: cca 500).

    poleg tega se na ta način privabi tudi druga publika. malo nas je, a nas ni? ene 12 ljudi, ki so redno na vsakem forumu, če ne še manj in potem gruča tistih, ki so na samem začetku in imajo občutek, da se ne morejo vključit v dogajanje. zakaj? ker nas večina nabija po 700 besed, medtem ko oni potrebujejo neko sredino, privajanje. in potem celotno govorjenje, da obstajajo tudi začetniški forumi. ampak ali res obstajajo? ker na drugi strani slišim pritoževanje, da tisto sploh ni rpg. kje naj se torej navadijo na 'našo' obliko rpgj-ja, če ne na takšnih masivnih forumih kot je chasing shadows, kjer nas je veliko in se lahko učimo drug od drugega.

    splošno gledano se mi zdi naravnost žalostno, da je kvantiteta zmagala nad kvaliteto. in če kdo trdi, da so kratki prispevki slabši od 1000+ dolgih, potem mi je to navadno sranje. so kratke zgodbice boljše od romanov? kaj boš raje bral: nekaj strani kafkine preobrazbe ali milijontaužnt dolgih strani vojne in miru?

    kakor se boste odločili se boste pač odločili, meni bi bilo kul, da se meja če ne drugega spusti na vsaj 300 besed in se potem lahko vsak zase odloči, kako bo pisal. jaz vem, da si glave ne bom več razbijala z dolgimi prispevki, ker gre preveč mojega časa za samo odpisovanje in razmišljanje. če boste dali poljubno, to sicer pomeni, da si s polovico uporabnikov 'stare generacije' ne bom pisala, ampak dobro. imam tudi novince rada in s tem tudi krajše prispevke. odločitev pa bo na samem koncu tako ali tako v rokah administracije. Wink
Nazaj na vrh Go down
 

rpg prispevki

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: , chasing shadows archive :: chasing shadows vol. 2-
Pojdi na: