KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava



 

Share | 
 

 reopening: yay or nay?

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 

kaj bi lahko naredili s forumom?
ponovno odprimo defying gravity
reopening: yay or nay? Vote_lcap13%reopening: yay or nay? Vote_rcap
 13% [ 3 ]
ponovno odprimo chasing shadows
reopening: yay or nay? Vote_lcap54%reopening: yay or nay? Vote_rcap
 54% [ 13 ]
odprimo forum s popolnoma novo tematiko
reopening: yay or nay? Vote_lcap29%reopening: yay or nay? Vote_rcap
 29% [ 7 ]
forum naj ostane zaprt
reopening: yay or nay? Vote_lcap4%reopening: yay or nay? Vote_rcap
 4% [ 1 ]
Skupaj glasov : 24
 

AvtorSporočilo
vesna
vesna
main admin
main admin

Female Aries Dragon
število prispevkov : 1181
cash : 2208
street reputation : 65
tvoja starost : 36

reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? EmptySob Mar 01, 2014 1:23 pm

and we are back. or maybe not. XD nisem se še odločila kaj bi lahko naredili s temle našim forumčkom in nekako upam, da mi boste vsaj nekateri člani pomagali pri odločitvi. po eni strani se mi zdi, da je škoda zavreč tak forum z bogato zgodovino, in verjetno nisem edina, ki pogreša dogajanje na njem, po drugi strani pa ne vem, koliko aktivnih forumov sploh premoremo v sloveniji in nikakor se nočem lotiti nobenega novega projekta, če vas je večina tako ali tako za to, da je bolje ta forum pustit v grobu, lol. ^^
so, what are you thinking, what should we do? ena je možnost da se vrnemo k že znani tematiki foruma (ali študentsko življenje ali kriminalna tematika), kar mene osebno sicer ne potegne več tako zelo, ker smo to že dali skoz in je brezveze ponavljat, druge možnosti pa so seveda nove tematike - v tem primeru bi me seveda najbolj zanimalo to, v kakšni smeri bi lahko šel forum, kaj vi pogrešate, česa si vi želite. zgodovinsko ozadje, fantastika, hollywood/rich and famous, small town, big city, island, harry potter, na podlagi kakšnega drugega filma, serije, knjige? do tell.  smitten 
vsekakor bom vesela vsakega mnenja (ali starih članov ali potencialnih novih članov), pa naj bo v smeri obujanja foruma ali pa preprosta opazka, da nima smisla ponovno odpirati foruma.
Nazaj na vrh Go down
dom wallace
dom wallace


Female Cancer Rooster
število prispevkov : 505
cash : 32449
street reputation : 314
tvoja starost : 30
starost lika : 43
group : wallace crime family
kraj rojstva : ac, nj

reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? EmptyNed Mar 02, 2014 10:09 am

hello, i'm just gonna leave a comment here. smitten 

zelo mi je všeč ideja o ponovnem odprtju in glasovala sem, naj se vrne chasing shadows. vidim, da je sicer več ljudi trenutno na fronti za novo tematiko, ampak jaz iskreno pogrešam cs, that's the first thing, kot drugo pa se mi zdi tudi precej safe izbira, ker bi se po mojem folk vrnil nanj v velikem številu. mislim, prepričana sem, da je še precej ljudi, razen teh naju dveh v anketi, ki si ga želijo nazaj. (:

jaz noro pogrešam cs. the thing is.. cs je imel nekaj, česar ostali forumi pretty much niso imeli. imel je to možnost, da gre lik v skrajnosti, kamor lahko gre na drugih forumih samo, če si pripravljen pisat zelo nerealne situacije. tukaj.. tukaj se mi zdi, da za like nikdar ni blo nič nerealno. situacije so bile napete, ker so bile tud povezave iz samega izhodišča napete - ker drugače enostavno ni šlo, your character was fighting the fight no matter what side he was on. kar je blo res fino. odlično je blo tudi, kako so bile naloge nekaj naravnega; pri drugih tematikah s takovrstnimi nalogami ne vem, če bi funkcioniralo, tukaj so ble pa fun in zanimive in never out of character / off topic. jaz se z izredno ljubeznijo spominjam svojih likov tukaj in povezavic in posameznih pogovorov in tako dalje.. in bi res rada originalni cs nazaj. napaka je bla po mojem to, da se je lokacija selila, kar samo dokazuje, da morda vseeno naša rp 'populacija' enostavno še ni pripravljena na setting, ki ni v ameriki ali evropi. sad, but true.

dgja jaz gotovo ne bi obujala. študentska tematika je prežvečena in jo je težko naredit zanimivo, in glede na to, da ftp funkcionira s podobno tematiko, se mi zdi povsem nesmiselno. malo nas je in v primeru, da bomo meli dva mega-aktivna foruma s podobno tematiko, je pretty much 100%, da bo eden od njiju hitro potonil, pa vprašanje tudi, kako dolgo se bo po tem držal drugi.

tudi mam fingers crossed, da ne dobimo na koncu kakšne town-ish tematike. those are so used up in enostavno se mi zdi, da bi forumček res potreboval nek.. twist, i guess, da ostane zanimiv. jaz se na forumih ala small town kmalu začnem dolgočasit, ker ni ničesar, kar bi bistveno diferiralo od življenja, ki ga itak živimo. meni je pa fajn na rpjih bit nekdo drug. as far away as i can go, basically.

sem za zgodovinsko tematiko, ampak se mi zdi, da zgodovinski forumi hitro propadejo. (i always wanted a rp about mobsters in the 1920s, tho, that would be super fun for me, ampak ne vem, kako bi drugim to funkcioniralo.) isto s fantazijo, meni osebno ustreza, ampak enako hitro potone.

anyway, jaz se zelo veselim vrnitve tega forumčka, če se bo realizirala, in jo podpiram 100%. s, seveda, mini željico, da se vrne v obliki csa. <3 (woah sorry this is a tad bit longer than i expected)
Nazaj na vrh Go down
jocelyn tucker
jocelyn tucker


Female Virgo Pig
število prispevkov : 532
cash : 956
street reputation : 286
tvoja starost : 28
starost lika : 32
group : wallace mafia member
kraj rojstva : albania

reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? EmptyNed Mar 02, 2014 2:28 pm

sama sem glasovala za odprtje foruma z novo tematiko, ampak mislim da bi bilo dovolj tudi če bi se cs vrnil nazaj s svojo, ker kot je že rosemary zgoraj napisala si res lahko odšel v neke skrajnosti s svojim likom in ga zapletel v kriminalne mreže in se je vedno nekaj dogajalo, torej se je tvoj lik že samo z opravljanjem nalog nekako razvijal in tudi jaz pogrešam mnoge, ki sem jih imela tukaj gor ^^. 

sicer pa dg-ja ne bi vračala nazaj. študentsko tematiko ima že ftp in je res nekako že toliko prežvečena, da bi bilo fajn videti na slovenski sceni še kaj drugega, če že imam enega s podobno tematiko, torej bi se lahko obrnili v neko drugo smer. sama bi rada videla kaj zgodovinskega, kar ni nujno da je ravno stari rimljani ali pa grki. idk we can go the great gatsby kind of era ? hm ? to bi bilo zanimivo videti, čeprav je pa tvegano, ker imam občutek da na naši sceni se obdržijo neke tematike v sedanjosti. 

sicer pa se strinjam z vsem zgoraj napisanim in ne bi kaj preveč dodajala. vsekakor kakšnega town settinga ali pa šolske tematike ne bi rada videla. they are used up and we need something fresh oziroma povrnitev cs-ja, ker lahko res narediš tak nor lik ob katerem ti ni dolgčas in ni ravno nerealen.
Nazaj na vrh Go down
gabriel oliveira
gabriel oliveira


Female Virgo Monkey
število prispevkov : 167
cash : 24371
street reputation : 82
tvoja starost : 31
starost lika : 34
group : oliveira cartel
kraj rojstva : rio de janeiro, brazil

reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? EmptyNed Mar 02, 2014 4:17 pm

jaz sem izključno za vrnitev chasing shadows. s tem, da mi verzija 2.0 sploh ni bila všeč, ampak ne zaradi lokacije. ne vem, se mi zdi, da je šlo že vse malo predaleč, enostavno preveč zapleteno je bilo, kako so določene stvari kar propadle in potem se je oblikovalo novo in nekateri so ostali kar še od prej in se je vse prepletalo na nek čuden način. haha

v glavnem, všeč mi je tema, nočem pa kompliciranja. je pa to edina opcija, ki bi bila meni všeč. nočem nazaj defying gravityja, ker sem študentske tematike ZELO naveličana. zgodovinske so mi sicer nekaj časa ok, ampak se tudi v tem ne najdem.

v bistvu se strinjam z rosemary, da je pri tej študentariji vse tako zelo napihnjeno in nerealno, ampak očitno imamo vsi radi take ekstremne like, zato je vse extra čudno. lol če bi se takšne stvari dogajale v realnem življenju, bi bila populacija absolutno manjša, ker bi se vsi med sabo pobili ali pa bi pomrli zaradi spolnih bolezni ali kromosomskih napak, ker so bratje in sestre kar naenkrat skupaj in ... res čudno. xD se mi zdi, da se je na CS vedno našlo ogromno zabavnih situacij, tema je takšna, da se lahko bp dogajajo tudi divje reči in se ne zdi tako nerealno, kot bi se na primer na kakem rpgju s town/school tematiko.

ostanite v rožicah (:
Nazaj na vrh Go down
vesna
vesna
main admin
main admin

Female Aries Dragon
število prispevkov : 1181
cash : 2208
street reputation : 65
tvoja starost : 36

reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? EmptyNed Mar 02, 2014 8:36 pm

super, hvala vsem trem za vaša mnenja. :3 jaz osebno ljubim CS oz. idejo CSja. dejstvo, da je druga verzija zelo hitro propadla sem sicer pripisala temu, da je tema izrabljena in ni več zanimiva. mogoče je bilo res bolj krivo to da so stvari postale preveč zakomplicirane, na forumu je bilo preveč skupin, pa mogoče takšne vrste forum ni ravno narejen za canon like + mislim da smo res malce preveč vajeni evrope in amerike, da bi se kaj izven tega ozemlja dalo dolgo časa furat.

zdaj je sicer nekje izenačeno med CS pa novo tematiko, ampak glede na komentarje bi se v tem primeru vsekakor bolj nagibala za ohranitev CSja (razen če se bodo naslednji komentarji odločno nagibali k novi tematiki). kaj pa rahla sprememba tematike, da se osredotočimo mogoče bolj na bad guys kot na good guys? that is, da imamo mogoče samo dve/tri mafije, pa znotraj tega malce daljšo lestvico hierarhije in se osredotočimo bolj na boj za prevlado znotraj mafij? torej brez prestopanja iz tolpe v mafijo, brez lokalnih prebivalcev, brez policije, FBI, itd.? bi bilo kaj takega zaželjeno ali je bolje a obdržimo tisti čisto prvi koncept CS? (:
Nazaj na vrh Go down
dom wallace
dom wallace


Female Cancer Rooster
število prispevkov : 505
cash : 32449
street reputation : 314
tvoja starost : 30
starost lika : 43
group : wallace crime family
kraj rojstva : ac, nj

reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? EmptyPon Mar 03, 2014 1:00 pm

meni je všeč ideja, da se nov cs bolj posveti mafiji oz. pač kriminalnemu gibanju, ampak se mi pa zdi, da bi še vedno blo fajn met možnost za lokalce in, you know, the so-called good guys. ker se mi zdi, da se fine dinamike ustvarijo med liki na eni in drugi strani. mogoče bi imeli samo eno organizacijo ala policija/fbi/cia in spet določeno število mest za lokalce, osnovna zgodba pa bi se odvijala v kriminalnih združenjih? zelo všeč mi je ideja teh bitk za prevlado, za napredovanje v lestvicah ipd. in bi blo res fajn to malo bolj raziskat.

v bistvu, ha, bolj kot razmišljam, bolj mi je všeč ideja. chuckle ker dejansko bi moralo dogajanje ravno toliko lepo funkcionirat, če teh 'rok zakona' ne bi bilo, ane. boji med kriminalnimi združenji. it's a rad idea!
Nazaj na vrh Go down
vesna
vesna
main admin
main admin

Female Aries Dragon
število prispevkov : 1181
cash : 2208
street reputation : 65
tvoja starost : 36

reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? EmptyPon Mar 03, 2014 5:14 pm

ko je CS prvotno začel, sem imela nekako v mislih, da bi se naloge policije in mafije bolj prepletale oz. da bi zločin (nalogo) nekega mafijca kasneje raziskoval kdo od policije/FBI. na to se je kasneje nekako pozabilo in naloge so potekale ločeno za policijo in za mafijo, neke prave povezanosti ni bilo - razen če je član sam poskrbel za to, da se je v življenju njegovega lika odvijala drama zaradi prepletenosti mafije in policije. tako da ta ideja prepletenosti ni delovala, tako da mislim da je res bolje da se za začetek osredotočimo le na eno stran - in slaba stran je definitivno bolj zanimiva od dobre strani. (:
kar se tiče lokalcev mi pa osebno ni bilo nikoli logično, zakaj se toliko ljudi odloča za ta nevtralna mesta, in ker je forum pač bil fokusiran na policijo/mafije, lokalce velikokrat nismo znali vključit v dogajanje. (sploh pa je toliko drugih forumov, kjer si lahko navaden državljan, right?). seveda pa bi lahko bilo v vsaki mafiji nekaj mest za druge poklice - mafijski odvetnik, zdravnik, prostitutke in ostale podobno zadevščine.
tako da ja, definitivno mi je takšna prihodnost foruma zanimiva. :3 ostali? mnenja, predlogi?
Nazaj na vrh Go down
natália simones
natália simones


Female Scorpio Dog
število prispevkov : 102
cash : 845
street reputation : 45
tvoja starost : 29
starost lika : 32
group : wallace family
kraj rojstva : rio de janeiro, brazil

reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? EmptyČet Mar 06, 2014 9:55 pm

i'm a bit late, ampak to se zgodi ko cel teden ne preveriš mailov. ;P
kakorkoli, jaz sem definitivno navdušena nad tem, da se forum spet odpre, pa karkoli bo že iz njega nastalo. če bo to cs še toliko boljše, ker se čisto strinjam z rose - obožujem to možnost, da ustvarimo najbolj odbite in ekstremne like z neverjetno slabim ozadjem, pa je tu vse to čisto normalno. poleg tega je bilo na forumu tudi nekaj, zaradi česar so bile vse povezave napete in dramatične, nekaj, česar forumi z real-life tematiko nikoli nimajo in to res pogrešam.

glede novega cs-ja pa mi je všeč ideja, da bi dali poudarek na mafijah, ampak bi pa tudi jaz obdržala vsaj eno good-guys skupino, če ne zaradi drugega že zaradi kontrasta, ki ga to naredi med liki, in zaradi neskončnih možnosti za razne drame, če ta kontrast obstaja. pa tudi lokalci se mi zdi, da so dali forumu nek poseben pridih, poleg tega pa jih lahko izkoristijo tisti, ki se mogoče težje vživijo v samo tematiko cs-ja. strinjam pa se tudi z nastjo, da je bla ta zadnja verzija verjetno prezakomplicirana, da smo poskusili vsilit preveč novih idej in izboljšav.
noro všeč pa mi je tudi naloge, kot jih je omenila vesna - da bi potem policija/karkoli že dejansko preiskovala stvari, ki so jih naredili mafijci. ker to bi potem verjetno dalo bolj realen občutek, če bi kdo od policije preiskoval točno določen primer in prišel na sled dejanskemu mafijcu, njuna naslednja naloga pa bi lahko bila skupna in se navsezadnje končala tudi z aretacijo. ne vem, meni je ta ideja noro všeč, pa še toliko bolj realna bi se zdela vsa stvar. :3

torej, poanta vsega tega je, da sem definitivno za to, da pride cs nazaj, in da bom definitivno tudi sodelovala. smitten
Nazaj na vrh Go down

Sponsored content



reopening: yay or nay? _
ObjavljaNaslov sporočila: Re: reopening: yay or nay?   reopening: yay or nay? Empty

Nazaj na vrh Go down
 

reopening: yay or nay?

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: , chasing shadows archive :: chasing shadows vol. 4-
Pojdi na: